Reklama

Topowa Mazda6

W 2002 roku na salonie w Paryżu Mazda zaprezentowała koncepcyjną limuzynę o wysokich osiągach. Następne dwa lata firma pracowała nad tym pojazdem i w tym roku przedstawiono wersję produkcyjną oznaczoną jako 6 MPS.

Samochód trafi do salonów na początku przyszłego roku. Na rynku amerykańskim otrzyma on nazwę Mazdaspeed6, natomiast w Japonii - Mazdaspeed Atenza.

Mazda6 MPS bazuje na modelu 6, który na rynku jest obecny od 2002 roku. Nowością jest natomiast silnik. 2.3-litrowa, doładowana jednostka generuje 260 KM mocy i 380 Nm momentu, który przekazywana jest za pomocą 6-biegowej manualnej skrzyni biegów na wszystkie cztery koła.

W ten sposób powstał najmocniejszy pojazd w historii japońskiej firmy.

Mazda6 MPS przyspiesza do setki w ciągu 6.6 s oraz osiąga prędkość maksymalną 240 km/h. Mimo wysokich osiągów silnik spełnia normę emisji spalin Euro4.

Reklama

Samochód posiada elektronicznie sterowany napęd na cztery koła. Kierowca ma do dyspozycji trzy nastawy napędu (Normal, Sports i Snow). Dodatkowo elektronika analizuje kąt wychylenia kierownicy, siły boczne działające na samochód oraz obroty silnika w zależności od tych czynników rozkładając napęd na poszczególne osie.

TUTAJ przeczytasz o nowościach zaprezentowanych w Paryżu, TUTAJ możesz obejrzeć galerię zdjęć wykonanych w Paryżu przez wysłannika INTERIA.PL, a galerię „Dziewczyny Paryża” znajdziesz TUTAJ.

Porozmawiaj na Forum

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mazda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy