Reklama

Tak wygląda Opel GT

Miesiąc przez oficjalną premierą na salonie genewskim wiemy już jak będzie wyglądał nowy Opel GT. Zgodnie z przewidywaniami jest to samochód podobny do Pontiaca Solstice i Saturna Sky - pojazdy te są bliźniakami i będą powstawały w tej samej amerykańskiej fabryce General Motors w Wilmington w stanie Delaware.

Opel GT wyposażono w czterocylindrowy benzynowy silnik z doładowaniem, który za pośrednictwem sześciobiegowej, manualnej skrzyni biegów napędza koła tylne.

Samochód przyspiesza do 100 km/h w ciągu mniej niż 6 sekund oraz osiąga prędkość maksymalną przekraczającą 230 km/h. Moc jednostki napędowej to około 260 KM.

Nazwą Opel GT nawiązuje do samochodu, który w latach 1968 - 1973 powstał w liczbie ponad 100 tysięcy egzemplarzy. W odróżnieniu od oryginału nie ma jednak nadwozia typu coupe, ale jest kabrioletem.

Znaczna część produkcji nowego Opla trafi na rynek amerykański. W Europie pojazd pojawi się dopiero latem przyszłego roku.

Copyright © (UWAGA! Autorów stron motoryzacyjnych nie tylko w internecie prosimy o nie wykorzystywanie w jakiejkolwiek formie - bez naszej zgody - tekstów z serwisu Motoryzacja. )

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: General Motors | opel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje