Reklama

SUV od Ferrari?

Pamiętacie mastodonta o nazwie lamborghini LM002?

Ten potężny samochód był prekursorem dzisiejszych SUV-ów i mimo krótkiego żywota zapisał się w historii motoryzacji.

Dzisiaj takich samochodów już nie ma. Jedynie Porsche z sukcesem sprzedaje dużo mniejszego cayenne. Natomiast Ferrari twardo deklaruje, że nigdy nie zajmie się produkcją SUV-ów.

Gdyby jednak w Marannello zmienili zdanie, to zapewne ich pojazd mógłby wyglądać tak, jak prezentowane na zdjęciach Fornasari RR600.

Fornasari to włoska firma karoseryjna, która własne samochody buduje od 1999 roku. Model RR600 zbudowany został na chromowo-molibdenowej ramie przestrzennej do której zamocowano wykonane z karbonu i kevlaru nadwozie. Źródłem napędu jest pochodzący od Chevroleta silnik V8 o pojemności 6 litrów, mocy 610 KM i maksymalnym momencie 748 Nm.

Napęd za pośrednictwem sześciobiegowej skrzyni manualnej lub automatu trafia na wszystkie cztery koła. Rozdziałem napędu zajmuje się sprzęgło wiskotyczne.

Samochód o wymiarach 2.06 m szerokości, 1.67 m wysokości i 4.4 m długości waży tylko 1650 kg. Dzięki temu oferuje fenomenalne osiągi: sprint do 100 km/h trwa tylko 3.8 s, zaś prędkość maksymalna wynosi 280 km/h. RR600 pokonuje pierwszy kilometr po 23 s od startu.

Wnętrze pojazdu utrzymane jest w luksusowym klimacie i wykonywane ręcznie według specyfikacji klienta.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lamborghini LM002 | Ferrari | SUV

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje