Reklama

Silniejszy matiz

Już od roku w Europie Zachodniej sprzedawana jest nowa wersja daewoo matiza. Samochód ten różni się nieco od auta produkowanego wciąż na Żeraniu. Inna jest tablica rozdzielcza, przedni i tylny zderzak, wlot powietrza oraz wykrój klapy silnika i bagażnika. Przednie kierunkowskazy w matizie model 2002 mają okrągły kształt. A w tym roku samochód ten otrzymał także nowy silnik.

Ta jednostka napędowa o pojemności 1000 ccm i mocy 47 kW/62 KM, jest alternatywą dla trzycylindrowego silnika o pojemności 800 ccm i mocy 38 kW/51 KM. Prędkość maksymalna matiza 1.0 to 162 km/h, czyli można nim jeździć o 10 km/h szybciej niż wersją dostępną na polskim rynku.

Poprawiło się też przyspieszenie, od 0 do 100 km/h matiz 1,0 przyspiesza w 14.9 sekundy (matiz 0.8: 17.0 s). Średnie zużycie paliwa to 6.4 litrów na 100 km.

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy