Reklama

Range Rover - jego cały świat

Land Rover opublikował pierwsze zdjęcia nowego Range Rovera, który na początku 2002 roku ma pojawić się w europejskiej sprzedaży. Do napędu nowego pojazdu przygotowano dwa silniki: 4,4-litrową jednostkę benzynową V8 o mocy 288 KM i 3,0-litrowego turbodiesela z sześcioma cylindrami o mocy 184 KM. Samochód dysponuje stałym napędem 4x4 i niezależnym zawieszeniem z przodu i z tyłu. Zobacz jak wygląda nowy Range Rover w naszej GALERII.

Nowy Range Rover to dopiero trzecia wersja auta w ostatnich 31 latach produkcji tego modelu. Nadwozie prezentuje teraz nowoczesny styl, zachowując równocześnie wszystkie typowe cechy Range Rovera. Jego wymiary to 4950 mm długości, 2191 mm szerokości i 1863 mm wysokości. Pojazd wyposażony w silnik benzynowy V8 waży aż 2440 kg. Nie jest to jednak odczuwalne podczas jazdy. Auto jest zwrotne, dobrze przyspiesza, a dzięki dużemu rozstawowi osi (2880 mm) zachowuje stabilność podczas pokonywania nierówności i przy dużych prędkościach.

Odbiło się to również pozytywnie na wielkości wnętrza. Długa kabina oferuje teraz znacznie więcej przestrzeni, niż w poprzedniej wersji Range Rovera. Wystrój wnętrza, z delikatnymi skórami i eleganckimi wykończeniami, przypomina bardziej Bentleya, czy Rolls-Roycea niż samochód terenowy. Do dyspozycji kierowcy pozostaje też satelitarny system nawigacyjny, aktywowany głosem telefon oraz pakiet zimowy, który nawet podgrzewa kierownicę.

Reklama

- Wierzymy, że nasz nowy Range Rover jest jednym z najbardziej wszechstronnych pojazdów na świecie. Doskonale spisuje się w terenie, a na drodze staje się samochodem równie luksusowym, co niejedna limuzyna - powiedział prezes Land Rovera, Bob Dover.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: świat | Rover | Range Rover

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy