Porsche po włosku

Są osoby dla których nawet samochody Porsche nie są zbyt unikatowe i nie zapewniają wystarczającego prestiżu. Dla nich powstają takie pojazdy, jak studiotorino RK spyder.

Samochód ten oparty jest na porsche 911. Powstał w wyniku kooperacji włoskiego designera Alfredo Stoli z niemieckim tunerem specjalizującym się w samochodach porsche, Aloisem Rufem, którzy założyli firmę o nazwie StudioTorino.

Firma zakłada zbudowanie najwyżej 49 pojazdów. Każdy wg indywidualnej specyfikacji klienta.

Chociaż oparty na 911, RK spyder został niemal całkowicie zmieniony. Jedynie przedni lewy błotnik jest identyczny jak w 911 - pozostałe części są już inne. Aby ograniczyć masę pojazdu nadwozie zbudowano wykorzystując na szeroką skalę włókno węglowe oraz aluminium. Dzięki temu pojazd waży tylko 1400 kg.

Ponieważ samochód jest kabrioletem dużą uwagę poświęcono na wykończenie wnętrza. Kierownica i tapicerka wykonane zostały oczywiście z wysokogatunkowej skóry.

Źródłem napędu spydera jest poprawiony przez Rufa, doładowany, 420-konny silnik boxer o pojemności 3.8l. Dzięki niemu samochód przyspiesza do "setki" w ciągu 4.5s oraz rozpędza się do 285 km/h. 200 km/h na liczniku pojawia się po 13,8s.

Reklama

Pojazd porusza się na 19-calowych felgach, na które założono sportowe ogumienie Fuldy (235/35 z przodu i 265/30 z tyłu). Za zawieszenie odpowiada firma Bilstein, a za hamowanie tarcze Brembo o rozmiarach 332 z przodu i 328 mm z tyłu.

Jak mówią konstruktorzy, to jednak nie osiągi są w tym samochodzie najważniejsze. Co więc jest? Styl. Dla kogo w takim razie przeznaczone są te pojazdy? Dla osób poszukujących osiągów jak w porsche 911, ale..., dla których ten samochód nie jest wystarczająco ekskluzywny. Trudno uwierzyć, że tacy są...

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pojazdy | porsche

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy