Reklama

Pierwsze zdjęcie nowego astona!

Aston Martin ujawnił pierwsze zdjęcie swojego najnowszego pojazdu o nazwie One-77.

Będzie to pierwszy samochód tego producenta od sprzedaży przez Forda grupie inwestorów skupionych wokół szefa Prodrive'u, Davida Richardsa.

One-77 to ekskluzywny, supersportowy pojazd, który debiutować ma jeszcze w tym roku. Niewykluczone, że jego premiera odbędzie się na październikowym salonie paryskim.

Samochód jest dwuosobowym coupe, którego nadwozie będzie wykonane ręcznie z aluminium. Z kolei podwozie zostanie stworzone z włókna węglowego.

Aston Martin ujawnił, że źródłem napędu one-77 będzie 12-cylindrowy silnik o pojemności aż siedmiu litrów. Każda jednostka będzie montowana ręcznie.

Reklama

Nie znamy jeszcze mocy V12, ale szacuje się ją na 650 KM. Osiągi również nie zostały jeszcze ujawnione, ale spekuluje się, że nowy, flagowy model Aston Martina będzie rozpędzał się do 100 km/h w około 3.5 s oraz osiągał prędkość przekraczającą 320 km/h.

Oczywiście aston martin one-77 nie będzie samochodem dla każdego. Ale nie tylko dlatego, że jego cena jest szacowana na około milion funtów. Również dlatego, że jego produkcja będzie ograniczona do 77 egzemplarzy. Za to każdy ze szczęśliwych nabywców będzie mógł sam zadecydować o wielu detalach wnętrza.

Oceń swoje auto. Wystarczy wybrać markę... Kliknij TUTAJ.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: zdjecie | aston martin

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama