Reklama

Pierwsze zdjęcia nowego maserati!

W poniedziałek w naszym serwisie publikowaliśmy pierwsze szkice nowego maserati.

Teraz już wiemy, jak to auto będzie wyglądało. Mowa oczywiście o nowym granturismo coupe.

Samochód ten został zaprojektowany przez włoską Pininfarinę. Samochód mimo nadwozia coupe będzie zapewniał komfort czterem osobom.

Źródłem napędu tego pojazdu będzie silnik V8 o pojemności 4.2 l i mocy 405 KM. Na uwagę zasługuje niemal idealny rozkład mas, który pomiędzy osiami wynosi 49 - 51 procent.

Nowy pojazd jest następcą zaprezentowanego w 1998 roku maserati 3200 GT. Włoska firma nie będzie jednak nazywała go GT, ale granturismo, co stanowi rozwinięcie skrótu GT i nawiązanie do modelu z 1947 roku. Tamten samochód również został opracowany przez Pininfarinę i wyprodukowany w liczbie 58 sztuk.

Nowe maserati granturismo stanowi piękne rozwinięcie dotychczasowego modelu. Nietrudno również odnaleźć stylistyczne nawiązania do quattoporte.

Pierwszy publiczny pokaz nowego coupe odbędzie się na salonie genewskim.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: szkice | maserati

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy