Reklama

Oto Qoros 5. Zupełnie nowy SUV

Należąca do izraelskiego inwestora chińska marka Qoros, która - od dłuższego czasu - próbuje swoich sił na Starym Kontynencie, poszerzy wkrótce swoją ofertę.

Firma zaprezentowała właśnie zupełnie nowy model o nazwie Qoros 5. To drugie - po Qoros 3 City SUV - auto Qorosa zaliczane do segmentu crossoverów.

Reklama

Qoros 5 stanowi odpowiedź producenta na ogromną popularność, jaką cieszą się w ostatnich latach samochody z podniesionym nadwoziem. Debiut auta na trwającej właśnie wystawie Expo w Mediolanie nie pozostawia złudzeń, co do tego, że Qoros 5 trafi również do salonów na Starym Kontynencie.

Przedstawiciele Qorosa podkreślają kosmopolityczne pochodzenie samochodu. Za kształty nadwozia odpowiadał międzynarodowy zespół stylistów z Szanghaju i Monachium. Ostateczne testy przeprowadzano w Hiszpańskiej Granadzie.

Informacje dotyczące rozwiązań konstrukcyjnych pozostają tajemnicą. Na więcej szczegółów poczekać musimy do chińskiego Guangzhou Auto Show, który rozpocznie się 20 listopada.

Nieoficjalne informacje płynące z Kraju Środka pozwalają sądzić, że auto mierzy 4587 mm długości, 1878 mm szerokości i 1676 mm wysokości. Wszystko wskazuje na to, że pod maską znalazł się benzynowy, doładowany silnik 1,6 l o mocy 154 KM. W układzie przeniesienia napędu zastosowano sześciostopniową, dwusprzęgłową, zautomatyzowaną przekładnię.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Qoros 5

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje