Reklama

Oto nowy samochód z Polski! W salonach po wakacjach

Opel zaprezentował właśnie pierwsze zdjęcia astry IV w wersji sedan. Samochód ten będzie produkowany w Polsce, w gliwickiej fabryce Opla.

Astra ze stopniowanym tyłem oferowana będzie z tymi samymi silnikami, co hatchback. Do wyboru będą cztery jednostki benzynowe o mocach od 100 do 180 KM (w tym nowy 1,6-litrowy, turbodoładowany silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa) i trzy motory o zapłonie samoczynnym rozwijające między 95 KM a 130 KM.

Reklama

Nadwozie astry sedan mierzy 4,65 m długości, 1,81 m szerokości i 1,47 m wysokości. Taki sam jak hatchbacku pozostał jednak liczący 2,68 m rozstaw osi. Samochód może się pochwalić bagażnikiem o pojemności 460 l - to o 90 l więcej niż w wersji z pięciodrzwiowym nadwoziem. Po złożeniu dzielonych w stosunku 40:60 oparć tylnej kanapy, przestrzeń bagażowa może zostać powiększona do 1010 l.

Przedstawiciele niemieckiej marki nie ukrywają, że liczą na duże zainteresowanie nowym pojazdem. Auto odgrywać ma pierwszoplanową rolę zwłaszcza na szybko rozwijających się rynkach takich jak np. Rosja czy Turcja.

Zbieranie zamówień na nową astrę rozpocznie się już w tym miesiącu, chociaż publiczną premierę tego modelu zaplanowano na salon moskiewski, który odbędzie się na przełomie sierpnia i września.

Produkcją nowej astry sedan zajmie się polska fabryka Opla w Gliwicach, a pierwsze auta trafią do klientów we wrześniu.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: nowe samochody | nowy samochód

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje