Reklama

Oto nowy focus ST!

Na zbliżającym się salonie w Paryżu Ford zaprezentuje nową generację usportowionego focusa - model ST. Towarzyszyć mu będą sedan, hatchback i kombi, czyli cała gama nadwoziowa nowego modelu.

Co ciekawe, na razie Ford nie ujawnił zbyt wielu informacji na temat "cywilnych" odmian, skupiając się na najmocniejszej wersji. Mimo, że stylizację nowego focusa znamy już od kilku miesięcy (debiut w Detroit) to wciąż nie ujawniono np. jakie silniki znajdą zastosowanie w tym samochodzie.

Sportowy ST, podobnie jak pozostałe wersje nowego focusa, zaprojektowany został w centrum Forda w Niemczech.

Focus to model globalny, dlatego inżynierowie skupili się na zaprojektowaniu pojazdu w taki sposób, by odpowiadał on lokalnym potrzebom bez konieczności dużej ingerencji w konstrukcję auta. Kolejna generacja focusa dostępna ma być na 120 rynkach całego świata. Wg przedstawicieli Forda, udało im się osiągnąć wynik około 80% wspólności podzespołów.

Auto zbudowano na nowej płycie podłogowej. Ford planuje, że w oparciu o nią do 2012 roku powstanie, co najmniej, dziesięć nowych samochodów, których roczna produkcja osiągnąć ma poziom dwóch milionów sztuk.

Reklama

Model ST, który pokazany będzie w Paryżu, od obecnej generacji różni się nie tylko wyglądem i płytą podłogową. Samochód otrzymał również nowe serce. Pod maską, zamiast pięciocylindrowej 2,5-litrowej konstrukcji Volvo o mocy 225 KM znajdzie się czterocylindrowy, doładowany silnik Forda z rodziny Ecoboost o mocy około 250 KM. Producent nie zdradził jeszcze danych technicznych ani szczegółów dotyczących wyposażenia. Można się jedynie domyślać, że podstawowa wersja wyposażona będzie w sześciostopniową, ręczną skrzynię biegów, w opcji pojawi się zapewne zautomatyzowana, dwusprzęgłowa przekładnia.

Oprócz najszybszej wersji ST, w Paryżu Ford zaprezentuje również pełną gamę modelową focusa. Odwiedzający Mondial de l'automobile będą więc mogli zobaczyć wszystkie wersje nadwoziowe: hatchback, sedan oraz kombi. Pierwsze focusy nowej generacji pojawią się w salonach w 2011 roku. Na uruchomienie produkcji serii ST trzeba będzie poczekać rok dłużej.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alex Minsky | ford | Focus ST

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy