Opel Vivaro po liftingu. Dostawczak wprowadza do segmentu nowe rozwiązania

Producent z Rüsselsheim rzuca nowościami jak z rękawa. Krótko po debiucie nowego Opla Combo, do rodziny odświeżonych dostawczaków dołącza nowy Opel Vivaro. Niemiecka nowość debiutuje z charakterystycznym frontem, lepszym wyposażeniem i długą listą systemów asystujących.

Nowy Opel Vivaro. Co nowego w dostawczaku z Rüsselsheim?

Końcówka roku jest w koncernie Stellantis okresem wyjątkowo intensywnym. Po premierze nowego Opla Combo debiutuje odświeżony Opel Vivaro. Dostawczak po modernizacji otrzymuje charakterystyczny front Opel Vizor, odświeżony kokpit z nowym systemem inforozrywki z łącznością Apple CarPlay i Android Auto, ekran cyfrowych wskaźników o przekątnej 10 cali, pojemniejsze schowki w desce rozdzielczej oraz opcjonalnie dostępne reflektory w technologii LED i 18 systemów wspomagających kierowcę.

Reklama

Nowy Opel Vivaro. Kilka wersji silnikowych

Odświeżony Opel Vivaro debiutuje w kilku wersjach napędowych. Poza spalinowymi odmianami z silnikiem Diesla (120 KM i 177 KM) w ofercie znajdzie się także elektryczna odmiana Vivaro Electric z silnikiem o mocy 136 KM. Bateryjny wariant będzie dostępny z akumulatorem o pojemności 50 kWh lub 75 kWh. Maksymalny zasięg w wersji z większą baterią sięga teraz do 350 km wg cyklu WLTP (wcześniej do 330 km).

Bezemisyjna odmiana wprowadza do segmentu rozwiązanie "e-Power Take-off Unit" służące do zasilania innych urządzeń elektrycznych energią z akumulatora trakcyjnego. W późniejszym czasie nowy Opel Vivaro będzie również dostępny w wersji Hydrogen napędzanej wodorowymi ogniwami paliwowymi z zasięgiem do 400 km wg cyklu WLTP.

Nowy Opel Vivaro. Dostosowany do różnych potrzeb

Nowy Opel Vivaro występuje w dwóch długościach (4,98 m i 5,33 m) i wersjach nadwozia - furgon, furgon z kabiną załogową oraz platforma do zabudowy. W zależności od wybranej wersji, nowy Opel Vivaro oferuje do 6,6 metra sześciennego przestrzeni ładunkowej i 1,4 tony ładowności.

Nowy Opel Vivaro. Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Na pokładzie odświeżonego Opla Vivaro znajduje się 18 zaawansowanych systemów wspomagania kierowcy. Szczególnie przydatny, zwłaszcza w furgonach, jest nowy system Dynamic Surround Vision, który składa się z dwóch kamer - jednej umieszczonej nad tylnymi drzwiami i drugiej pod lusterkiem bocznym po stronie pasażera. Oba obrazy, po aktywacji za pomocą kierunkowskazu, z bocznego są wyświetlane w nowym cyfrowym lusterku wstecznym o wysokiej rozdzielczości.

Dopełnieniem elektronicznych systemów asystujących są: system ostrzegania przed kolizją z automatycznym układem hamowania awaryjnego, inteligentny tempomat, asystent utrzymania pasa, system wykrywania zmęczenia kierowcy, funkcja kontroli stabilności przyczepy oraz system wspomagający parkowanie/manewrowanie "flank guard". Nowością w odświeżonym Vivaro jest również adaptacyjny tempomat z funkcją Stop and Go.

Nowy Opel Vivaro. Kiedy w Polsce?

Na obecną chwilę importer nie chwali się polskimi cenami dostawczej nowości. Wiemy natomiast, że zamówienia na nowego Opla Vivaro oraz Vivaro Electric zostaną otwarte już niebawem.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Opel
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy