Reklama

Opel 2005

Opel zaprezentował zmiany jakie nastąpią w autach tej firmy na rok 2005. Najwięcej innowacji znajdzie się w vectrach i signum, ale raczej pod maską (zmiany zewnętrzne to np. chromowany wlot chłodnicy w signum).

System IDS plus zapewniający więcej komfortu i bezpieczeństwa, silnik 1.9 CDTi o mocy 150 KM oraz nowa 6-stopniowa skrzynia biegów to najistotniejsze nowinki w tych autach rocznika 2005.

Ponadto już w standardowym wyposażeniu nowych vectr i signum znajdą się specjalne światła hamowania, które będą dostosowywać się do siły nacisku na pedał hamulca. System ten pozwala na mocniejsze promieniowanie światła podczas ostrego hamowania przy prędkościach ponad 10 km/godz. Opel jako pierwszy stosuje tę technologię w samochodach klasy średniej.

Reklama

Nowością w vectrze i signum rocznik 2005 (inne koncerny już to stosują) są także specjalne światła tzw. postojowe niskopromieniujące (ALC – automatic lightning control). Za pomocą dwóch sensorów światła te włączają się np. w tunelach po czym automatycznie się wyłączają.

Wspomniany wyżej system zawieszenia IDS plus (zastosowany po raz pierwszy w astrze III) posiada specjalny tryb sportowy, poprawiający charakterystykę jazdy, który można uruchomić jednym przyciskiem (SportSwitch). M.in. niweluje on w milisekundach ruchy pojazdu wywołane nierównością nawierzchni.

Pod maską vectry ’05 znajdzie się m.in. nowy silnik o pojemności 1.6 litra o mocy 100 KM, który – według zapewnień producenta – zadawala się 7.2 litrami paliwa na 100 km. Vectra w tej wersji przyspiesza od 0 do 100 km/h w 12,5 sekund i może poruszać się z prędkością 192 km/h.

Porozmawiaj na Forum.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: plus | światła | opel

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL