Reklama

Nowy sirion

W czerwcu do europejskiej sprzedaży trafi nowe Daihatsu Sirion. Samochód o wielkości Renault Clio prezentuje teraz ciepłe, przytulne wnętrze, lepsze silniki i bogatą ofertę wyposażeniową. Ciekawą ofertą jest wersja z napędem na cztery koła, która z pewnością zainteresuje ludzi młodych i lubiących sportowe wrażenia. Pięciodrzwiowy pojazd będzie wyposażony w jeden z dwóch silników benzynowych o pojemnościach 1,0 oraz 1,3 litra. Mała litrowa jednostka może współpracować z automatyczną przekładnią, co idealnie sprawdza się w zatłoczonych miastach. Większy silnik dysponuje mocą 102 KM, może rozpędzić Siriona do prędkości maksymalnej 180 km/h, a od 0 do 100 km/h przyspiesza w 9,6 sekundy.

To właśnie w 102-konny silnik wyposażona jest wersja z napędem na cztery koła. Na rynku brytyjskim dostępne będą natomiast Daihatsu Sririon Rally. Pojazdy te wyposażone zostały w zmodyfikowaną przez Brytyjczyków jednostkę 1.3, która dysponuje większą mocą - 112 KM. Rally 2 to auto z napędem na przednią oś, natomiast Rally 4 to pojazd z napędem na cztery koła. Pierwszy osiąga prędkość maksymalną 185 km/h a od 0 do 100 km/h przyspiesza w 7,9 sekundy. Drugi natomiast może podróżować z prędkością 180 km/h, a 100 km/h osiąga w 8,9 s. Sportowe wersje wyposażono dodatkowo w sztywniejsze o 15% zawieszenie, które obniżono o 20 mm w celu uzyskania lepszych właściwości jezdnych. Koła o sportowym wyglądzie (aluminiowe, 5-szprychowe obręcze) wzrosły do rozmiarów 15x6 cali, a opony do 185/55 R15. Hamulce również zostały wzmocnione i wyposażono je w ABS oraz EBD (elektroniczne rozłożenie siły hamowania).

Reklama

Nowe Daihatsu Sirion prezentuje zmieniony grill chłodnicy z chromowaną wstawką w górnej jego części oraz zderzaki z chromowaną listwą. Z przodu uwagę zwracają duże owalne reflektory. We wnętrzu znajdziemy wiele skrytek i schowków na szpargały, podwójne poduszki powietrzne oraz plastikowe wykończenia, o znacznie lepszej jakości od poprzedniej wersji. Na pokrycia siedzeń wykorzystano plusz, a boczne poduszki w fotelach dobrze podtrzymują podróżnych na zakrętach.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Pojazd | silnik | Daihatsu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje