Reklama

Nowy, rodzinny prius

Zgodnie z zapowiedziami, na salonie motoryzacyjnym w Detroit Toyota zaprezentowała nową linię modelową priusa - auto z nadwoziem typu minivan.

Prius V - bo tak właśnie ochrzczono nowy model - powstał na tej samej płycie podłogowej co III generacja hybrydowej toyoty.

Nadwozie auta zaprojektowano jednak od podstaw - samochód mierzy 4615 mm długości, 1770 mm, linia dachu kończy się 1570 mm nad ziemią. Jak przystało na minivana, w porównaniu ze standardowym priusem, wnętrze oferuje więcej przestrzeni dla pasażerów. Zdecydowanie pojemniejszy, powiększony aż o połową, jest również przedział bagażowy.

Podobnie, jak w obecnej generacji priusa, głównym źródłem napędu jest silnik benzynowy o pojemności 1,8 l i mocy 98 KM. Jednostka wspomagana jest motorem elektrycznym rozwijającym 80 KM. Ponieważ mocy i momentów obu jednostek nie można tak po prostu zsumować (każde osiągają maksymalne wartości przy różnych obrotach), sumarycznie, maksymalna moc układu napędowego wynosi 137 KM.

Reklama

Auto z nadwoziem typu minivan to nie jedyny prius zaprezentowany w Detroit. Japończycy pokazali również koncepcyjny model kolejnej lini modelowej popularnej w Stanach hybrydy. Samochód o nazwie prius C to auto zaprojektowane głównie z myślą o ruchu miejskim - przydomek C oznacza w tym przypadku słowo "city". Auto ma szansę trafić do na rynek w 2012 roku.

Galeria - Dziewczyny Detroit.

Galeria - Detroit, dzień pierwszy.

Galeria - Detroit, dzień drugi.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy