Reklama

Nowy Focus WRC!

Ford zaprezentował nową odmianę swojego rajdowego modelu Focus RS WRC 03. Pojazd zyskał nie tylko zmieniony wygląd, ale również najbardziej zaawansowaną technologię, która z pewnością wpłynie korzystnie na osiągnięcia zespołu na rajdowych trasach.

O tym jak spisywać się będzie nowe auto, przekonamy się już podczas najbliższej eliminacji Rajdowych Mistrzostw Świata - Rajdu Nowej Zelandii, który rozpoczyna się w piątek 11 kwietnia.

Jak zapewniają konstruktorzy Forda, nowy Focus WRC w 80% różni się od swojego poprzednika. Zmiany dotyczą głównie stylistyki-aerodynamiki, nowego zawieszenia z tyłu, lepszego rozłożenia wagi, lżejszego silnika Duratec turbo o pojemności 2,0 litra, zbudowanego przez oddział Cosworth Racing oraz całej mechaniki pojazdu.

W Rajdzie Nowej Zelandii za sterami nowych Focusów zasiądą dwie ekipy - Markko Martin ze swoim pilotem Michaelem Parkiem oraz belgijski duet Francois Duval/Stephane Prevot. Trzecia załoga Forda - Mikko Hirvonen/Jarmo Lehtinen do końca sezonu startować już będzie starym samochodem w specyfikacji 2002.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wrc

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy