Reklama

Nowy diesel Volvo

Od września Volvo wprowadzi do swojej gamy modeli nowy silnik. Będzie to 2,4-litrowa, pięciocylindrowa jednostka diesla, która początkowo znajdzie zastosowanie w limuzynach S60 i S80. Nowy silnik dysponować będzie mocą 163 KM oraz maksymalnym momentem obrotowym 340 Nm w zakresie od 1750 do 3000 obr/min. Takie dane pozwalają rozpędzić modele Volvo na piątym biegu od 80-120 km/h w czasie mniejszym niż 10 sekund. Od 0-100 km/h S60 rozpędza się w 9,5 sekundy, natomiast S80 potrzebuje 0,3 sekundy więcej. Prędkość maksymalna z jaką mogą poruszać się auta wyposażone w nowy silnik to 210 km/h.

Nowy silnik Volvo to druga generacja jednostek technologii Common-Rail. Mechanizm wtryskowy opracowała firma Bosch, osiągając ciśnienie wtrysku przekraczające 160 atmosfer. Pozwala to na maksymalne wykorzystanie wszystkich parametrów silnika.

Dzięki 20-zaworowemu napędowi Volvo chce odgrywać znaczącą rolę w segmencie pojazdów wyposażonych w silniki diesla. Firma zakłada zwiększenie sprzedaży samochodów z jednostkami wysokoprężnymi w Europie do 30%. Na początek 2002 zaplanowano wprowadzenie kolejnego diesla, tym razem o mocy 130 KM, który uzupełniłby gamę modeli Volvo. Do tego czasu powinna zostać skonstruowana automatyczna skrzynia biegów specjalnie do tych silników.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: silnik | Volvo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy