Reklama

Najmocniejszy Diesel!

Audi poinformowało, że wprowadza do sprzedaży model A8 z najmocniejszym seryjnie produkowanym silnikiem wysokoprężnym stosowanym w samochodach osobowych.

4.2-litrowa jednostka napędowa o ośmiu cylindrach zastąpi dotychczas stosowany silnik 4.0 V8 TDI.

Silnik, który jest o 15 kg lżejszy od poprzednika, dostarcza o 51 KM więcej, a więc dysponuje mocą 326 KM (przy 3750 obr/min). Maksymalny moment obrotowy wynosi aż 650 Nm i jest dostępny od 1600 do 3500 obr/min!

Aby uzyskać takie osiągi zastosowano dwie wysokociśnieniowe pompy paliwa. Każda z nich obsługuje tylko cztery cylindry jednej głowicy. Paliwo jest wtryskiwane do komory spalania za pomocą wtryskiwaczy piezoelektrycznych pod ciśnieniem 1600 bar. Silnik standardowo wyposażony jest w filtr cząstek stałych.

Wykonana z aluminium jednostka napędowa przekazuje moc na wszystkie cztery koła za pośrednictwem sześciobiegowej automatycznej skrzyni typu tiptronik.

Audi A8 4.2 TDI quattro przyspiesza do 100 km/h w ciągu 5.9 s, a prędkość maksymalna jest ograniczona do 250 km/h. Jednocześnie średnie zużycie paliwa wynosi poniżej 10 litrów, co oznacza, że na jednym baku A8 może przejechać 950 km.

Porozmawiaj na Forum.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jednostka | silnik | Audi

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy