Mini zaprezentowało nowy, elektryczny kabriolet. Niestety nie dla wszystkich

Marka Mini robi kolejny krok w kierunku elektromobilności, wprowadzając do sprzedaży niewielki, elektryczny kabriolet klasy premium. Mini Cooper SE Cabrio wyróżnia się bogatym wyposażeniem i dużą dynamiką. Niestety powstanie wyłącznie w limitowanej liczbie egzemplarzy.

Po pozytywnym odbiorze jednorazowego egzemplarza w lecie 2022 roku, Mini zdecydowało się ruszyć z szerszą produkcją w pełni elektrycznego Coopera SE Cabrio. Szerszą nie oznacza jednak masową - pojazd powstanie bowiem wyłącznie w liczbie 999 egzemplarzy, a jego produkcja zostanie ograniczona do rynku europejskiego.

Mini Cooper SE Cabrio - wyjątkowy i limitowany

Elektryczny kabriolet Mini wyróżnia się detalami, podkreślającymi jego bezemisyjny charakter. Wśród nich warto wymienić m.in. klamki, ozdobniki boczne oraz obwódki przednich i tylnych lamp wykończone kolorem Resolute Bronze.

Na pasie przednim i z tyłu znajduje się logo E znane z Mini Coopera SE, a nowe listwy progowe i ozdobniki boczne wraz z napisem 1/999 dodatkowo uwydatniają wyjątkowość modelu. Podkreśleniem całości są 17-calowe obręcze kół, wykonane w 100 proc. z wtórnego aluminium.

Reklama

Co ciekawe - pojazd trafi do sprzedaży w tylko dwóch kolorach - Enigmatic Black i White Silver.

Mini Cooper SE Cabrio - bogate wyposażenie

W środku elektrycznego modelu znajdziemy m.in. fotele sportowe obszyte tapicerką ze skóry oraz skórzaną, wielofunkcyjną kierownicę. Producent podkreśla także obecność wszechobecnych dekorów pokrytych materiałem Piano Black. Kontrastem dla stosunkowo ciemnego wnętrza są żółte akcenty, takie jak przycisk start/stop.

Wyposażenie w kokpicie uzupełniają funkcje eDrive znane z Mini Cooper SE. Dzięki nim kierowca otrzymuje informacje o aktualnym zużyciu energii, zasięgu oraz wskazówki dotyczące ekonomicznego stylu jazdy. Podczas jazdy wszystkie istotne informacje są zebrane na wyświetlaczu Head-Up. Na dłuższych trasach komfort jazdy w limitowanym Mini Cabrio z napędem elektrycznym zapewnia m.in. aktywny regulator prędkości z funkcją Stop & Go oraz system asystujący kierowcy.

Mini Cooper SE Cabrio - dane techniczne

Rozmiary elektrycznej nowości pozostały niezmienione względem spalinowego odpowiednika. Mini Cooper SE Cabrio mierzy zatem 3863 mm długości oraz 1727 mm szerokości.

Silnik elektryczny o mocy 135 kW (184 KM) powstał w centrach kompetencyjnych BMW Group w zakresie elektromobilności w Dingolfing i Landshut. Niewielkie wymiary jednostki umożliwiają bardzo dobry rozkład masy na osie oraz jak zapewnia producent - sprzyjają zwinnej jeździe i łatwości prowadzenia. Napęd elektryczny przyspiesza Mini Coopera SE Cabrio od zera do 100 km/h w 7,3 s.

Zasięg samochodu według WLTP ma wynosić 201 km. Całkowicie elektryczny i dzięki temu wyjątkowo cichy tekstylny dach w stylu MINI Yours z typowym motywem flagi Union Jack można otwierać, zamykać i ustawiać w funkcji dachu przesuwnego również podczas jazdy z prędkością do 30 km/h.

Mini Cooper SE Cabrio produkowane będzie w Holandii w limitowanej edycji 999 egzemplarzy obok konwencjonalnego Mini Cabrio. Na obecną chwilę trudno jednak przewidzieć, kiedy pierwsze egzemplarze zjadą z taśmy produkcyjnej.

***

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy