Mercedes klasy T oficjalnie. To kolejny model oparty na Renault Kangoo

​Mercedes zaprezentował klasę T nowej generacji. To osobowa wersja dostawczego Citana, a więc samochód oparty na Renault Kangoo.

Trzeba przy tym pamiętać, że Mercedes oferuje Citana w wersji dostawczej oraz osobowej o nazwie Tourer. Czym więc od tego pojazdu różni się klasa T? Generalnie klasa T do Citana Tourer ma się tak, jak klasa V do osobowej wersji Vito: jest bardziej luksusowa, wykończona lepszymi materiałami, lepiej wyposażona i ma zrywać wszystkie skojarzenia z samochodem dostawczym.

Mercedes klasy T. Funkcjonalność

Mercedes klasy T będzie dostępny w dwóch wariantach. Wersja pięciomiejscowa ma 4498 mm długości, 1859 mm szerokości i 1811 mm wysokości, nieco później oferta zostanie poszerzona o wariant z długim rozstawem osi, z maksymalnie siedmioma siedzeniami.

Reklama

Standardowe drzwi przesuwne zapewniają otwór o szerokości 614 milimetrów i wysokości 1059 milimetrów. Tylna kanapa, na której można zmieścić nawet trzy foteliki dziecięce, składa się, tworząc z podłogą bagażnika praktycznie płaską przestrzeń ładunkową. 

Bagażnik jest standardowo wyposażony w klapę tylną z podgrzewaną szybą. Alternatywnie dostępne są dwusegmentowe drzwi tylne. Obie sekcje drzwi można zablokować w pozycji 90 stopni i odchylić na bok pod kątem do 180 stopni.

Mercedes klasy T. Wyposażenie

Standardowe wyposażenie klasy T obejmuje m.in. system informacyjno-rozrywkowy MBUX z 7-calowym ekranem dotykowym i integracją ze smartfonem, wielofunkcyjną kierownicę z przyciskami Touch Control, klimatyzację, system bezkluczykowy i 5,5-calowy kolorowy wyświetlacz na desce rozdzielczej. Do tego dochodzi oświetlenie wewnętrzne LED oraz, w zależności od specyfikacji wyposażenia, oświetlenie ambiente w maksymalnie ośmiu kolorach (Style i Progressive Line).

W wyposażeniu znalazł się też szereg systemów-asystentów kierowcy: wspomaganie ruszania pod górę, asystent bocznego wiatru, system ostrzegania o zmęczeniu, aktywny asystent układu hamulcowego z funkcją pokonywania skrzyżowań, aktywny asystent utrzymania pasa ruchu, asystent martwego pola i  limitu prędkości. 

Pakiet wspomagania bezpieczeństwa jazdy jest dostępny jako opcja i obejmuje dodatkowo system utrzymania odległości DISTRONIC i aktywnego asystenta układu kierowniczego. Opcjonalnie dostępny jest aktywny asystent parkowania z PARKTRONIC i kamerą cofania. Do wysokiego poziomu bezpieczeństwa czynnego przyczyniają się również opcjonalne reflektory LED High Performance (standard dla linii Progressive Line). 

Mercedes klasy T. Silniki

W momencie wprowadzenia na rynek Mercedes klasy T będzie dostępny z jednym silnikiem wysokoprężnym i jednym benzynowym, przy czym każdy będzie oferowany w dwóch wariantach. Jednostka wysokoprężna ma 1461 ccm pojemności i moc 95 (T 160d) lub 116 KM (T 180d), zaś silnik benzynowy ma 1332 ccm pojemności i generuje 102 (T 160) lub 131 KM (T 180).

Oprócz sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów, silniki wysokoprężne i mocniejsza wersja jednostki benzynowej może współpracować z siedmiobiegową dwusprzęgłową skrzynią biegów (DCT).

Mercedes EQT

Nieco później gama zostanie poszerzona o wersję elektryczną o nazwie EQT. Można się spodziewać, że będzie dzieliła rozwiązania techniczne z Kangoo E-Tech Electric, a więc będzie napędzana silnikiem o mocy 122 KM. Energia będzie pochodziła z akumulatora o pojemności 45 kWh, dzięki któremu zasięg ma sięgać 300 km. Model ten zadebiutuje jeszcze w tym roku.

***

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Mercedes T Klasa | Mercedes Citan | Renault Kangoo
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy