Reklama

Mazda z e-4WD

Mazda 2 ( w Japonii Demio) pojawiła się w sprzedaży w wersji z silnikiem benzynowo-elektrycznym i napędem na cztery koła (e-4WD)

System e-4WD zastosowany w Mazdzie Demo wykorzystuje silnik zasilany przez specjalny generator do napędu tylnych kół. Dostępne z silnikiem 1.3-litrowym i 1.5-litrowym, urządzenie to jest niewielkich rozmiarów i zostało zaprojektowane tak, aby umożliwić płynną, codzienną jazdę. Elektronicznie kontrolowany system reaguje na warunki dorogowe, włączając napęd na cztery koła, kiedy jest to konieczne. Wyłącznik umieszczony na tablicy rozdzielczej pozwala kierowcy na wybór napędu na przednie koła, kiedy dodatkowy napęd nie jest potrzeby, zapewniając w ten sposób bardziej ekonomiczne spalanie niż w prypadku mechanicznych systemów napędu na cztery koła.

Reklama

Jednocześnie z wprowadzeniem nowego modelu e-4WD, Mazda również częściowo zmodernizowała dotychczasowy wygląd auta, wprowadzając zaokrąglone dzielone tylne światła dla nadania bardziej sportowego wyglądu, jak również nowe kolory lakieru i tapicerki.

Mazda planuje sprzedaż 7 000 sztuk Mazdy Demio miesięcznie.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: koła | Mazda 2 | napęd na cztery koła | Mazda

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje