Mazda MX-5 RF. Całkowita nowość!

Dniami prasowymi rozpoczyna się właśnie Międzynarodowy Salon Motoryzacyjny w Nowym Jorku. Jedną z gwiazd imprezy jest nowa wersja nadwoziowa Mazdy MX-5 - wyposażony w składany hardtop model RF.

Nazwa RF to skrót od angielskiego "retractable fastback". Samochód, podobnie jak poprzednia generacja MX-5, wyposażony został w metalowy dach, który składa się automatycznie.

Co ciekawe, w specjalnym luku w tylnej części nadwozia, chowa się wyłączne dach i tylna szyba. Po takiej operacji na miejscu pozostają tylne słupki. Oznacza, to że samochód ma - zapomniane już dzisiaj nieco nadwozie typu targa. Opuszczenie tylnego okna dachowego pozwala cieszyć się kierowcy brzmieniem sportowego układu wydechowego.

Dach może być składany automatycznie przy prędkości do 10 km/h. Co ważne, nawet po jego złożeniu, pasażerowie mają do dyspozycji bagażnik o objętości 130 l. To identyczny wynik, jak w przypadku wersji z miękkim dachem. Standardowym wyposażeniem będzie m.in. akrylowa, tylna osłona przeciwwiatrowa, która chronić ma wnętrze przed zawirowaniom powietrza.

Reklama

Na liście wyposażenia znajdzie się też, kompleksowy system bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE obejmujący m.in. system monitorowania martwego pola w lusterku (ABSM) oraz układ sterowania światłami drogowymi (HBC), który automatycznie przełącza światła mijania na drogowe i odwrotnie.

Gama oferowanych w Europie silników obejmuje jednostki benzynowe z rodziny SKYACTIV-G o pojemności skokowej 2,0 l oraz 1,5 l, które mogą współpracować z sześciobiegową przekładnią manualną SKYACTIV-MT lub z sześciostopniową skrzynią automatyczną niedostępną w odmianie z miękkim dachem.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy