Reklama

Kompakt za mniej niż 30 tysięcy zł!

Brilliance, najbardziej znana - z racji ekspansji na rynki europejskie - chińska firma, zaprezentowała na salonie w Szanghaju nowy samochód.

Oferta Brilliance'a w Europie ogranicza się obecnie do dwóch sedanów i jednego coupe. Flagowy model, który ma być główną bronią firmy, nosi nazwę BS6 i należy do klasy wyższej.

W ofercie Chińczyków brakuje więc pojazdu, który na Starym Kontynencie zwykle stanowi o całej wielkości sprzedaży danej firmy - hatchbacka klasy kompaktowej. I właśnie taki samochód Chińczycy pokazali w Szanghaju.

Billiance'a FRV do niedawno ukrywano pod kodową nazwą A1. Teraz wiemy już, jak ten samochód będzie wyglądał. I trzeba od razu powiedzieć, że stylistycznie nie odbiega on od wielu popularnych w Polsce konstrukcji. Owszem, kilka elementów mogłoby wyglądać lepiej (np. przednie światła), jednak cała linia nadwozia jest spójna, przemyślana i przyciąga wzrok.

Samochód jest pięciodrzwiowym hatchbackiem, który może pomieścić do pięciu osób. Jego źródłem napędu jest silnik benzynowy o pojemności 1.6 l i mocy 106 KM. Nie znamy niestety jeszcze innych parametrów technicznych.

Reklama

Wiemy natomiast, że samochód ten będzie produkowany w chińskiej fabryce Brilliance'a w Shenyang, a jego cenę oszacowano na poziomie niższym niż 10 tysięcy dolarów! Produkcja ma rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Na zakończenie warto dodać, że partnerami Brilliance'a w Chinach są BMW i Toyota. Czyżby więc w klasie kompaktowej miał pojawić się nowy, groźny gracz? Na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia, że FRV będzie sprzedawany w Europie. Jeśli jednak ten samochód zgodnie z planami wejdzie do seryjnej produkcji, niemal na pewno trafi również na nasz kontynent, w tym do Polski!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: 30 tysięcy | nowy samochód | Brilliance | kompakt

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy