Reklama

Journey w połowie roku

Dodge zaprezentuje na salonie we Frankfurcie nowy model o nazwie journey.

Amerykanie właśnie ujawnili pierwsze zdjęcia tego pojazdu.

Bazujący konstrukcyjnie na avengerze journey jest samochodem łączącym cechy aut klasy MPV i SUV.

W stosunku do avengerza powiększono o 124 mm rozstaw osi (do 2890 mm), dzięki czemu wygospodarowano miejsce aż dla siedmiu osób. To oznacza, że rywalami nowego dodge'a będą m.in. hyundai santa fe i mitsubishi outlander.

W odróżnieniu od calibera, który jest bliźniakiem jeepa compass i nitro, któremu odpowiada jeep cherokee, journey nie będzie miał odpowiednika w marce Jeep.

Na rynku amerykańskim journey będzie oferowany z 3.5-litrowym silnikiem V6. Nowy dodge trafi również do Europy, gdzie będzie można go kupić z 2.4-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 173 KM albo z dwulitrowym dieslem o mocy 140 KM. Obie wersje będą posiadały napęd na cztery koła.

Dodge journey trafi do europejskich salonów w połowie przyszłego roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alex Minsky | W.E.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy