Jakie jest audi A7 sportback?

Jakie jest audi A7 sportback, które poznawaliśmy w dalekim Chile?

To pokaźnych rozmiarów pojazd klasy premium z pięciodrzwiowym nadwoziem wzorowanym na sportowych coupe. Auto mierzy aż 4,97 m długości i 1,91 m szerokości, dach kończy się na wysokości 1,41 m.

Podobnie, jak w przypadku innych nowych samochodów z czterema pierścieniami na masce, w sylwetce auta znajdziemy kilka akcentów charakterystycznych dla niemieckiej marki. Należy do nich m.in. pokaźnych rozmiarów grill oraz światła do jazdy dziennej wykonane w technologii LED.

Wnętrze A7 zapewniać ma przede wszystkim poczucie luksusu. W standardowym wyposażeniu dostaniemy skórzaną tapicerkę a także system MMI. W opcji znalazły się m.in. wentylowane fotele z funkcją masażu, wyświetlacz HUD oraz takie dodatki, jak np. pakiet oświetlenia wykorzystujący specjalne diody montowane w podsufitce.

Auto dostępne jest z jedną z czterech jednostek napędowych, z których wszystkie pracują w układzie V6. Podstawową jednostką benzynową będzie 2,8 litrowy FSI o mocy 204 KM (od zera do 100 km/h w 8,3 s.).

Reklama

Jeśli komuś to nie wystarcza może zdecydować się na 3,0 litrowy TSI o mocy 300 KM (440 Nm).

Ta jednostka rozpędza samochód do setki w 5,6 sekundy, prędkość maksymalna to 250 km/h. Fani diesla wybierać mogą z dwóch trzylitrowych TDI. Pierwszy rozwija 204 KM (400 Nm, w wersji quattro 450 Nm), drugi dysponuje mocą 245 KM (500 Nm). Słabsza jednostka rozpędza samochód do 100 km/h w 7,3 sekundy, mocniejsza potrzebuje na to jedynie 6,5 s. Średnie zużycie paliwa w obu przypadkach nie przekracza 6 l./100 km. Wszystkie silniki wyposażone są w system start/stop.

W zależności od wersji samochód może być napędzany na przednią oś (multitronic), lub na wszystkie koła (quattro).

Zapraszamy na film z Audi A7 Chile Tour

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: jacy | nowość | Audi | Audi A7
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy