Reklama

Ferrai 599XX

Jedną z nowości Ferrari na salonie genewskim jest model 599XX.

Samochód ten, który zbudowano na bazie 599 GTB fiorano, nie ma homologacji drogowej i przeznaczony jest tylko do jazdy na torze.

Źródłem napędu tego "potwora" jest silnik V12, który może kręcić się do 9000 obr/min i osiąga moc do 700 KM. Jednostka napędowa współpracuje ze zautomatyzowaną skrzynią biegów, która zmienia przełożenia w zaledwie 60 milisekund.

Zmiany mechaniczne to nie wszystko, do wymagań torowych zaadaptowano również stylistykę. Podczas jazdy z prędkością 200 km/h pojawia się docisk 280 kg, który rośnie do 630 kg przy prędkości 300 km/h.

Samochód wyposażono w 19-calowe koła, ze standardowymi oponami bez bieżnika. Pod felgami kryją się ceramiczne tarcze hamulcowe.

Torowe przeznaczenie tego samochodu oznacza, że w kabinie nie można spodziewać się luksusu, za to pełno w nim wyposażenia podnoszącego bezpieczeństwo.

Ferrari 599XX, podobnie jak rónież przeznaczony tylko do jazdy torowej FXX, nie będzie dostępny w otwartej sprzedaży. Samochód zostanie zaoferowany najbardziej wartościowym klientom marki, którzy w ciągu najbliższych dwóch lat wezmą udział w cyklu imprez organizowanych przez Ferrari na różnych torach. Dane z jazd zostaną zebrane przez firmę z Maranello i wykorzystane przy konstruowaniu kolejnych modeli.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Alex Minsky | Ferrari

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy