Reklama

Fairlane do produkcji

Ford ogłosił, że w 2008 roku rozpocznie seryjną produkcję modelu fairlane. Prototyp tego samochodu został zaprezentowany na salonie w Detroit w zeszłym roku.

Jest to pojazd klasy crossover, kierowany zarówno do młodych małżeństw, jak i wielodzietnych rodzin.

Samochód może zabrać na pokład sześć osób, które siedzą w trzech rzędach. Dzięki nisko poprowadzonej linii deski rozdzielczej oraz wysokiej pozycji kierowca ma doskonałą widoczność do przodu i na boki.

Ford fairlane posiada napęd na cztery koła oraz w pełni niezależne zawieszenie przednich i tylnych kół. Źródłem napędu prototypu był aluminiowy 3-litrowy silnik V6 z dwoma wałkami rozrządu, czterema zaworami na cylinder oraz zmiennymi fazami rozrządów. Moc przekazywana jest za pośrednictwem sześciobiegowej automatycznej skrzyni biegów.

Reklama

W prototypie uwagę przyciągają drzwi. Tylne boczne otwierane są w kierunku przeciwnym do przednich, co zapewnia łatwy dostęp do wnętrza. Górna część klapy bagażnika unosi się do góry, natomiast dolna, bez szyby otwiera się już na bok. Oczywiście nie jest pewne, czy do produkcji trafi samochód wyposażony w te rozwiązania.

Fairlane, którego wersja produkcyjna będzie nosiła inną nazwę, będzie produkowany w Kanadzie. Obecnie nie wiadomo, czy pojazd ten będzie eksportowany do Europy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pojazd | Ford

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy