Reklama

Ekstremalne porsche

Szwajcarska firma Rinspeed najbardziej znana jest z futurystycznych prototypów, które nie mają szans na wejście do produkcji.

Z tego utrzymać się jednak nie da. Dlatego Rinspeed zajmuje się również tuningiem samochodów Porsche.

Szwajcarzy zaprezentowali właśnie zmodyfikowane cayenne o nazwie rinspeed x-treme. Trzeba przyznać, że nazwa tego pojazdu nie wzięła się znikąd...

Samochód otrzymał spojlery, zmienione zderzaki i atrapę chłodnicy, nakładki na progi oraz 23-calowe koła z oponami 313/25. Ponadto zmodyfikowane, pneumatyczne zawieszenie obniżono o 35 mm.

Co ciekawe, Rinspeed nie chwali się rozwiązaniami technicznymi przygotowanego przez siebie pojazdu. Wiadomo, że moc jednostki napędowej to 600 KM, jednak oficjalnie nie poinformowano, w jaki sposób wzrost mocy został osiągnięty. Możemy jedynie się domyślać, że zwiększono ciśnienie doładowania sprężarki.

Nic nie wiadomo również o osiągach tego pojazdu. Pewną wskazówką mogą być opony, które pozwalają na przekraczanie nawet 300 km/h...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: porsche | Rinspeed

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy