Reklama

Całkiem nowa Honda Jazz

Wiemy już, jak wyglądać będzie nowa Honda Fit, czyli samochód znany na Starym Kontynencie jako Jazz. Japończycy zaprezentowali właśnie pierwsze zdjęcia zupełnie nowego auta.

Każda kolejna generacja modelu Jazz coraz bardziej upodabnia się do minivana. Tak stało się i tym razem - na tle klasowych rywali segmentu B, takich jak Renault Clio, Volkswagen Polo czy Suzuki Swift, samochód o jednobryłowej sylwetce zdaje się być zdecydowanie bardziej przestronny.

Auto wpisuje się w nowy nurt stylistyczny japońskiej marki. Nawet laik dostrzeże nawiązania do nowego Civica czy modelu CR-V.

Dane techniczne trzymane są w tajemnicy. W Japonii model Fit oferowany będzie w trzech wersjach: dwóch z silnikami benzynowymi i jednej z napędem hybrydowym.

Reklama

Klienci będą mieli do wyboru jednostki o pojemności 1,3 l i 1,5 l. Standardowo napęd przenoszony będzie na przednią oś za pośrednictwem sześciostopniowej, ręcznej skrzyni biegów. Na liście opcji znajdzie się m.in. znana z poprzedniej generacji bezstopniowa przekładnia CVT.

Odmiana z napędem hybrydowym (łączna moc układu to 135 KM) - po raz pierwszy w historii modelu - wykorzystywać będzie zautomatyzowaną, dwusprzęgłową przekładnię o siedmiu przełożeniach.

Jak na razie nie wiadomo, czy oficjalnego debiutu Hondy Jazz spodziewać się możemy już na wrześniowym salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie. Nie jest też pewne, czy w ofercie na rynki Starego Kontynentu znajdzie się jednostka wysokoprężna.

Jak wam się podoba najnowszy model Hondy?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Honda Fit

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje