Reklama

Bentley GT jeszcze szybszy. Nazywa się V8 S

Swoją premierę na salon motoryzacyjny we Frankfurcie przygotował również Bentley. Rodzina modelu Continental powiększyła się właśnie o nową odmianę - GT V8 S.

Z zewnątrz nowe auta wyróżniają się jedynie delikatnymi zmianami w aerodynamice (m.in. nowy przedni splitter i tylny dyfuzor), obniżonym zawieszeniem i nowymi, 20-calowymi felgami.

Modele sygnowane literką S napędzane będą zmodyfikowanym, czterolitrowym silnikiem V8. Podwójnie doładowana jednostka rozwija moc 528 KM (przy 6 tys. obr./min) i dysponuje maksymalnym momentem obrotowym 680 Nm dostępnym już od 1,7 tys. obr./min. Moc - za pośrednictwem automatycznej, ośmiostopniowej skrzyni biegów produkcji ZF, przekazywana jest na cztery koła w proporcji 40:60 proc. z przewagą osi tylnej.

Reklama

Wzmocniona odmiana S oferowana będzie zarówno jako kabriolet, jak i coupe. Ta ostatnia przyspiesza do 100 km/h w 4,5 s i rozpędza się do prędkości maksymalnej 309 km/h. Osiągi kabrioletu są równie imponujące. Sprint do setki zajmuje autu 4,7 s - prędkość maksymalna to 308 km/h.

Pierwsze egzemplarze Bentleya GT V8 S trafią do klientów z początkiem przyszłego roku.

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy