Audi E-tron i E-tron Sportback staną się Q8 E-tron i Q8 Sportback E-tron

​Audi zmieni nazwę swoich luksusowych SUV-ów o napędzie elektrycznym. E-tron i E-tron Sportback po liftingu będą nazywały się Q8 E-tron i Q8 Sportback E-tron.

Dziś Audi E-Tron i E-Tron Sportback to najwyżej pozycjonowane i najbardziej luksusowe SUV-y Audi o napędzie elektrycznym. Oba modele mają około 4,9 m długości, wyraźnie górując np. nad Q5 (niespełna 4,7 m długości). 

Skąd zmiana nazwy Audi E-tron i E-tron Sportback?

W najbliższych latach Audi zamierza wyraźnie rozbudować gamę elektrycznych SUV-ów. Już niedługo zadebiutować ma elektryczny odpowiednio Q5, czyli Q6 E-tron. Stąd konieczna będzie zmiana nazewnictwa.

Będą większe baterie. Ale to na pewno nie wszystko

E-tron i E-tron Sportback po liftingu zostaną zaprezentowane jeszcze w tym roku. Nie wiadomo, jak duży będzie zakres zmian stylistycznych, natomiast z nieoficjalnych informacji wynika, że oba modele otrzymają większe baterie - do wyboru będą dwie o pojemności 95 i 115 kWh.

Reklama

Warto przypomnieć, że Audi ma obecnie w ofercie spalinowy model Q8. Jest SUV nieco w stylu coupe, który stanowi bardziej sportową alternatywę modelu Q7. Pod względem stylistycznym czy technicznym Q8 nie będzie miał nic wspólnego z Q8 E-tron czy Q8 Sportback E-tron.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Audi e-tron
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy