Reklama

ASX już ciężarówką

Od dziś oficjalny importer samochodów Mitsubishi w Polsce - firma MMC Car Poland - wprowadza do sprzedaży swój najnowszy model - mitsubishi ASX 4WD z 4-osobową homologacją ciężarową.

Pozwala to na odliczenie 100% podatku VAT przy zakupie tego auta. Dzięki temu crossover ASX w wersjach z napędem na 4 koła kupowany przez właścicieli firm jest tańszy o 22% i kosztuje obecnie od 72 122 zł netto.

Reklama

Wersje Mitsubishi ASX dostępne z 4-osobową homologacją ciężarową to:

- 1.8 DID 4WD (117 KM) - wszystkie wersje wyposażenia

- 1.8 DID 4WD (150 KM) - wszystkie wersje wyposażenia

Dopłata za homologację ciężarową wynosi 2 500 PLN brutto.

Mitsubishi ASX jest jedynym kompaktowym crossoverem produkowanym w Japonii - powstaje w fabryce Mitsubishi Okazaki a jego konstrukcja opiera się na płycie podłogowej Project Global- tej samej, którą wykorzystano w modelach lancer evolution, outlander, lancer sedan i sportback oraz delica D:5.

Silnik 1.8 DID to nowa konstrukcja, niskoprężny silnik Diesla, który gwarantować ma niskie spalanie i emisję CO2. To pionierska konstrukcja - pierwszy na świecie Diesel w pojeździe osobowym, w którym zastosowano system zmiennych faz rozrządu.

Pierwsze testy przeprowadzane zarówno przez dziennikarzy, jak i klientów przy wykorzystaniu ASX 1.8 DID o mocy 150 KM dowiodły, że średnie spalanie może spaść nawet do 3,9 litra paliwa na 100 km, co oznacza zasięg ponad 1600 km na jednym tankowaniu!

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Alex Minsky | 4WD | konstrukcja | mitsubishi | Mitsubishi ASX

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje