Reklama

Alfa wzorowana na ferrari i maserati

Siedem silników o mocy od 120 do 260 KM, kilka wersji wyposażenia i wykończenia wnetrza, ceny (na rynku włoskim) od 24760 euro do 42760 euro, a do tego hasło reklamowe - "serce ma zawsze racje" - tak najkrócej można scharakteryzować nowa alfę 159 Sportwagon.

Międzynarodowa premiera prasowa tego auta odbywa się się właśnie w Genui we Włoszech. Oczywiście jest na niej także reporter INTERIA.PL.

Nowe sportowe kombi o "linii jak coupe" pojawi się w Europie w marcu, a producenci liczą na sukces podobny do sprzedawanej od kilku miesięcy wersji sedan 159-atki.

Płyta podłogowa pochodzi właśnie ze 159-atki sedan (z drobnymi modyfikacjami), jednak np. zawieszenie zostało zmodernizowane.

Wprowadzono nowy system zawieszenia "multilink" wzorowany - jak zapewniają producenci - na rozwiązaniach stosowanych w ferrari i maserati. Auto trzyma się drogi jak przyklejone, a kierowca prowadząc pojazd spełniający wymogi kilkuosobowej rodziny nie jest pozbawiony wrażeń sportowych.

Reklama

Niedługo więcej o nowej alfie 159 sportwagon - wrażenia z jazdy i zdjęcia.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: maserati | Ferrari

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy