Reklama

935 kg i 218 KM

Lotus wprowadza do produkcji nowego Exige S - jest to najszybszy seryjnie produkowany samochód w historii tej firmy. Pojazd waży zaledwie 935 kg i jest napędzany pochodzącym z Toyoty, zaprojektowanym dla wyczynowego Exige'a 240R, doładowanym silnikiem o pojemności 1.8l i mocy 218 KM.

Świetny stosunek mocy do masy zapewnia doskonałe osiągi. Przyspieszenie do 100 km/h trwa zaledwie 4.1 s, zaś do 160 km/h - niespełna dziesięć sekund. Prędkość maksymalna to 238 km/h.

Chociaż Exige S jest o 26 KM mocniejszy od zwykłego, to jest zarazem bardziej ekonomiczny - średnie zużycie paliwa wynosi o ponad litr mniej, czyli 9.1 l/100 km. I to pomimo tego, że jednostka napędowa lubi wysokie obrotowy, pozwalając się kręcić aż do 8000 obr/min.

Nie bez wpływu na dobre osiągi, prowadzenie i niskie spalanie pozostaje masa pojazdu. By ją utrzymać na niskim poziomie Lotus zrezygnował z większości wyposażenia. Np. dopiero w opcji oferowana jest klimatyzacja, a firma ostrzega, że jej zamówienie wiąże się ze zwiększeniem masy auta o 15 kg...

Lotus Exige S trafi do angielskich salonów już w marcu. Miesiąc później można się go spodziewać na kontynencie.

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Lotus

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje