300 kg i 3 s do setki

Fani motocykli kochają swoje maszyny za osiągi, moc i poczucie wolności.

Zwolennicy czterech kółek wskazują na większe bezpieczeństwo i komfort użytkowania samochodów. Jak ich pogodzić? Jest na to pewien sposób. Nazywa się Razer.

Wytwarzany przez firmę RoadRazer pojazd to unikatowe połączenie samochodu, motocykla i ...myśliwca. Stylistyka auta nawiązuje do wyścigowych bolidów, nadwozie wykonano z karbonu i aluminium. Dzięki temu masa pojazdu to jedyne 300 kg.

Autko przeznaczone jest dla dwóch osób, przy czym pasażer, podobnie jak np. w szturmowym F-14, zajmuje miejsce za kierowcą. Samochód napędza 180-konny, motocyklowy silnik Suzuki Hayabusa o pojemności 1,3 l. Duża moc i niska masa konstrukcji pozwalają uzyskiwać przyspieszenia, które nie mieszczą się w granicach zdrowego rozsądku. Razer przyspiesza do setki w czasie zaledwie 3 sekund.

Reklama

Pojazd wyposażono w sześciostopniową, półautomatyczną skrzynie biegów obsługiwaną przyciskami na kierownicy. Jedynie w czasie redukcji wymaga ona wciśnięcia sprzęgła.

Samochód został już dopuszczony do ruchu w Wielkiej Brytanii, konstruktorzy planują także uzyskać odpowiednie certyfikaty w Niemczech. Gotowy pojazd kosztuje 53 tys. euro. Zestaw do samodzielnego montażu to jedynie 30 tys euro...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pojazd

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy