100 konna panda sport!

Już po raz 10 Fiat Auto Poland zorganizował dla swoich pracowników i ich bliskich „Dzień rodzinny”. Spotkanie odbyło się w niedzielę w zakładzie w Tychach i obfitowało w wiele atrakcji.

Podczas jubileuszowego spotkania zaprezentowano kilka nowych samochodów. Podejrzał je także reporter INTERIA.PL.

„Dzień rodzinny” to dla pracowników Fiata Auto Poland, firm współpracujących z Fiatem, mieszkańców Tychów i Bielska prawdziwe święto. Nie ma się czemu dziwić. Poza możliwością zwiedzania fabrycznych hal gdzie produkowane są samochody na gości czekały liczne atrakcje. Był kabaret Elita, był Strong Man czyli Mariusz Pudzianowski, była grupa De Mono i Agata Młynarska, która prowadziła całość imprezy.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się także wystawa samochodów grupy Fiata. Znalazły się na niej takie „rodzynki” jak fiat sedici, maserati GranSport, alfa romeo spider, nowy fiat ducato oraz cała gama pand. Wśród nich zauważyliśmy całkowitą nowość, która dopiero we wrześniu pojawi się w sprzedaży. To panda sport. Pojazd ten wyposażony będzie w silnik o pojemności 1400 ccm o mocy 100 koni mechanicznych. Pozwoli to na poruszanie się tym autem z prędkością 185 km/h i przyspieszać od 0 do 100 km/h w 9.6 sekundy.

Ale prawdziwym szlagierem „Dnia rodzinnego” w Tychach była pierwsza w Polsce prezentacja prototypu o nazwie trepiuno (z włoskiego: tre piu uno czyli trzy plus jeden). To concept-car zaprojektowany zgodnie z hasłem "powrót do przyszłości". Nie jest już tajemnicą, że właśnie na bazie tego samochodu powstawać będzie już za rok w Tychach nowy fiat 500. Jak nam powiedział dyrektor handlowy Fiata Auto Poland Wojciech Halarewicz nowa „pięćsetka” aż w 80 procentach będzie wyglądała tak jak pokazany w niedzielę w Tychach prototyp.

GALERIA ZDJĘĆ.

Copyright © (UWAGA! Prosimy o niewykorzystywanie w jakiejkolwiek formie - bez naszej zgody - tekstów z serwisu Motoryzacja).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: sporty | rodzinny | auto | Tychy | Fiat | Panda | sport | 100

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy