Toyota RAV4 2023 - nowe multimedia na pokładzie

Japoński SUV z roku modelowego 2023 otrzyma odświeżone multimedia i nowszej generacji systemy bezpieczeństwa

Niezależnie od wersji napędowej Toyota RAV4 otrzyma nowe rozwiązania z zakresu rozrywki pokładowej i systemów bezpieczeństwa, które mają poprawić komfort podróży i pozytywnie wpłynąć na ogólny odbiór auta.

Nowy system multimedialny w RAV4

Centrum dowodzenia samochodowych multimediów będzie od tej pory ekran w rozdzielczości HD, o przekątnej 10,5 cala. Za jego pośrednictwem można będzie obsługiwać na przykład wbudowaną seryjnie nawigację, która umożliwia ustalanie trasy w oparciu o informacje na temat ruchu drogowego. Co więcej w cenie auta klient otrzyma nielimitowany dostęp do internetu na cztery lata, dzięki czemu nie będzie musiał wykorzystywać pakietu danych z telefonu.

Reklama

Pojawi się także dedykowana aplikacja na telefony, która będzie mogła podać nam dokładną lokalizację pojazdu, poziom paliwa i zbierze dane z ostatnich podróży. Pozwoli także zdalnie sprawdzić czy zamknęliśmy okna i wyłączyliśmy światła. Dzięki aplikacji będziemy mogli także zdalnie włączyć klimatyzację czy ogrzewanie oraz włączyć światła awaryjne, aby na przykład znaleźć samochód na parkingu.

"Hej Toyota" RAV4

W RAV4 na rok 2023 dostępny będzie także asystent głosowy. Za pomocą komendy "Hey Toyota" kierowca będzie mógł ustawić klimatyzację, zamknąć okno czy zmienić utwór. Inżynierowie Toyoty zapewniają, że system ma rozumieć naturalne polecenia np. "zimno mi".

Ekran centralny o przekątnej 10,5 cala to nie jedyna nowość. Toyota RAV4 otrzyma także nowe cyfrowe zegary o przekątnej 12,3 cala. Informacje na nich można personalizować i wyświetlać w jednym z czterech motywów. Ekran ten będzie niedostępny w podstawowej wersji wyposażenia Active z manualną skrzynią biegów - w jego miejscu będzie wtedy wyświetlacz o przekątnej 7 cali.

Toyota RAV4 - wyższy poziom bezpieczeństwa

SUV Toyoty otrzyma także nowe funkcje systemu bezpieczeństwa. Układ wczesnego ostrzegania przed zderzeniem będzie od teraz działał także na skrzyżowaniach, dzięki czemu ostrzeże na przykład o pieszych przechodzących przez ulicę. W odmianie Plug-in Hybrid system będzie identyfikował też rowerzystów i możliwość kolizji z zaparkowanymi pojazdami czy kolizji z samochodem jadącym z przeciwka.

Ponadto klienci będą mogli wybrać nowe kolory nadwozia i nowe zestawienie koloru nadwozia Platinium White Pearl z czarnym dachem. Produkcja Toyoty RAV4 na rok modelowy 2023 ruszy w trzecim kwartale br.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Toyota RAV4

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy