Tak wyglądają "zegary" w nowym Audi A8!

Z niedawno opublikowanego, promocyjnego wideo, można wywnioskować kilka nowych informacji na temat kolejnej generacji Audi A8.

Audi A8 to flagowa limuzyna marki, a jako taka powinna prezentować najwyższy poziom zaawansowania technologicznego. Z informacji, które pojawiły się do tej pory, wynika, że tak faktycznie będzie, choćby za sprawą 48-voltowej instalacji elektrycznej i tego, że każdy egzemplarz będzie hybrydą, za sprawą rozrusznika zintegrowanego z alternatorem i niewielkiej baterii litowo-jonowej.

Nowe A8 zadebiutuje 11 lipca, natomiast 7 lipca do kin wejdzie nowy film o Spidermanie - Homecoming (gdzie, poza A8, zobaczymy też R8 V10 Spyder oraz TTS Roadster). W związku z tym powstał klip, promujący zarówno film jak i samochód, w którym Peter Parker (a więc Spiderman) przystępuje do egzaminu na prawo jazdy właśnie w A8 (jak sam mówi "pożyczonym od Tony'ego", a więc Iron Mana). Choć na wideo zobaczymy jedynie fragmenty samochodu, sporo można z nich wywnioskować.

Reklama

Przykładowo grill, zgodnie z przewidywaniami, będzie miał ostre krawędzie i zostanie wyraźnie wysunięty do przodu. Z kolei z tyłu zobaczymy światła z charakterystycznym "szlaczkiem" na dole i prostą kreską u góry, biegnącą przez niemal całą szerokość auta. A skąd to wiemy, skoro nie pokazano żadnych istotnych detali samochodu?

Otóż przez chwilę pojawia się zbliżenie na nową wersję wirtualnego kokpitu, a więc ekranu zastępującego zegary. Pewnym zaskoczeniem może być fakt, że sposób prezentowania na nim informacji wygląda tak, jak w, mającym niedawno premierę, nowym... Volkswagenie Polo. Jeden z trybów wyświetlania podporządkowuje niemal całą powierzchnię wybranej przez kierowcę funkcji. Tam też możemy zobaczyć szkic tyłu nowego A8 z wyraźnie zaznaczonymi tylnymi światłami.

Co jednak jest zdecydowanie bardziej ciekawe, to informacja, że aktywowano "Audi AI", czyli "Sztuczną Inteligencję Audi". Tak nazywać się będzie tryb jazdy autonomicznej, który zadebiutuje w A8. O tym, że nie mamy do czynienia z, dostępnymi już na rynku, układami "częściowo autonomicznymi" (a więc jedynie wspomagającymi kierowcę i wyłączającymi się, kiedy ten puści kierownicę) świadczy komunikat: "Audi AI aktywne. Możesz zdjąć ręce z kierownicy". Oczywiście auto nie będzie samodzielne w każdej sytuacji, ale powinno zupełnie samo radzić sobie na autostradzie lub w korku.

To zresztą można zobaczyć na innym klipie, tym razem stricte reklamowym. Ojciec z synem dojeżdżają do korka (zwróćcie przy okazji uwagę na animowany znak informujący o konieczności jazdy na suwak!), co oznacza... czas na zabawę! Audi jednoznacznie sugeruje, że A8, po uruchomieniu trybu Audi AI, faktycznie staje się samodzielnym pojazdem.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy