Reklama

Smart Forfour znika z produkcji - następcą elektryczny SUV z Chin

Produkcja czteroosobowego Smarta Forfour zakończyła się pod koniec grudnia. Następcą nie będzie jednak kolejnym autem segmentu A, lecz SUV-em. To wspólny projekt Daimlera i chińskiego koncernu Geely.

Jeszcze niedawno linia modelowa Smarta składała się z dwóch elektrycznych samochodów: 2-osobowego EQ Fortwo i 4-osobowego EQ Forfour.

Znikoma popularność Forfour i nowe plany na rozwój marki sprawiły, że z końcem 2021 roku wygaszona została produkcja tego modelu w zakładach Novo Mesto w Słowenii, gdzie - co ciekawe - z linii dalej zjeżdża bliźniacze Renault Twingo.

Najprawdopodobniej niebawem podobny los czeka i mniejszego Smarta. Daimler i Geely wspólnie opracować teraz mają całkowicie nowe konstrukcje.

Oczywiście będą to wyłącznie auta z napędem elektrycznym, przy czym produkcja odbywać się ma już nie w Europie a w Chinach.

Poza zmianą miejsca montażu marka Smart przestawi się na zdecydowanie większe samochody z bijących rekordy popularności segmentów crossover/SUV. Najnowsze dziecko spółki joint venture zadebiutować ma jeszcze w 2022 roku.

***

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Smart ForFour | elektryki | Geely | Daimler AG

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy