Seat Leon ST Cupra. Rodzinne, sportowe auto

Czy rodzinne kombi nadaje się na tor wyścigowy? Są auta, które udowadniają, że takie połączenie nie jest wcale sprzeczne. Jednym z nich jest chociażby Seat Leon ST.

Kluczem do dawkowania sportowych emocji i czerpania przyjemności z jazdy jest tutaj system CUPRA Drive Profile. Dzięki niemu możemy sami zdecydować, jak chcemy prowadzić auto. Poza trybami Comfort i Sport, które sprawdzają się na co dzień, kierowca może skorzystać z trybu CUPRA, który budzi w Leonie prawdziwego sportowca. Po jego aktywowaniu pedał przyspieszenia staje się czulszy, a skrzynia DSG pracuje w najbardziej dynamicznym z przełożeń.

Leon ST CUPRA równie dobrze pełnić też może funkcję pojazdu rodzinnego. Przypomina o tym przede wszystkim bagażnik, którego pojemność wynosi prawie 600 litrów. Mało tego, po złożeniu oparcia tylnej kanapy można powiększyć ją nawet do 1 470 litrów.

Reklama

Leon ST CUPRA posiada m.in. system ESP opracowany specjalnie z myślą o sportowym charakterze auta. Dla większej wygody i bezpieczeństwa, blokada dyferencjału jest zintegrowana ze wszystkimi systemami, takimi jak ESP i EDS.

Leon ST Cupra jako jeden z nielicznych pojazdów udowadnia, że mając rodzinę nie trzeba rezygnować z auta o sportowym zacięciu - wręcz przeciwnie, można się nim cieszyć na co dzień.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Seat Leon

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy