Peugeot Pick-Up - francuska nowość

Peugeot zaprezentował swojego nowego pick-upa (tak, miał już wcześniej auto z takim nadwoziem), nazwanego, po prostu, Pick-Up.

Peugeot Pick-Up ma 5,08 m długości i może zabrać na pokład do 815 kg ładunku. Auto może nie wygląda szczególnie nowocześnie, ale to dlatego, że jest to, w dużej mierze, chiński samochód, produkowany przez firmę Zhengzhou Nissan.

Pod maską francusko-chińsko-japońskiego pick-upa pracuje 2,5-litrowy silnik Diesla o mocy 115 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 280 Nm. Skrzynia biegów jest tylko manualna (5 przełożeń), a w wersji z napędem na cztery koła możemy liczyć na reduktor.

Peugeot nie pochwalił się jeszcze wnętrzem modelu (zapewne nie będzie się znacznie różnić od swojego chińskiego kuzyna), ale podkreśla, że ma ono być wyjątkowo przestronne. Na listę standardowego wyposażenia trafią dwie poduszki, klimatyzacja, radio, elektrycznie sterowane szyby i lusterka oraz czujniki cofania.

Reklama

Peugeot Pick-Up dostępny będzie tylko z podwójną kabiną, a zadebiutuje na rynkach afrykańskich we wrześniu. Na sprzedaż w Europie raczej nie ma co liczyć.

INTERIA.PL
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama