Oto najmocniejszy Golf w historii. Lepiej pospieszyć się z zamówieniami

Niemiecki producent przygotował specjalną edycję Golfa, która ma uczcić 20-lecie istnienia wariantów modelowych określanych literą „R”. Golf R 20 Years Edition będzie wyróżniał się m.in. podniesioną mocą oraz sportowym układem wydechowym w standardzie.

 

Chociaż Golf R nie posiada tak długiej historii jak jego słabszy odpowiednik w wariancie GTI, to jednak od premiery pierwszego modelu oznaczonego symbolem R32 minęło już dwadzieścia lat. Volkswagen postanowił uczcić ten jubileusz wypuszczając na rynek specjalną edycję obecnej generacji Golfa R, określoną mianem 20 Years Edition. Będzie to także najmocniejszy Golf w historii niemieckiego producenta.

Volkswagen Golf R 20 Years Edition będzie posiadał liczne usprawnienia, mające w jeszcze większym stopniu podkreślić jego sportowy charakter. Przede wszystkim podniesiono moc 2-litrowego silnika, który obecnie rozwinie moc 333 KM, a wiec o 13 KM więcej od standardowej wersji. Modyfikację dotknęły także automatyczną skrzynie biegów DSG - obecnie lepiej zestrojoną pod katem wyczynowej jazdy. Klienci w standardzie otrzymają także sportowy wydech Akrapovica, który wraz z nową funkcją Emotional Start (podbija ona obroty do 2500 podczas uruchamiania silnika) ma zintensyfikować brzmienie samochodu.  

Reklama

Nie zabraknie także dyskretnych zmian wizualnych. Na słupku B pojawią się oznaczenia z liczbą "20". Lekkim modyfikacjom zostanie poddana stylistyka przedniej osłony chłodnicy i tylnego spojlera. Nie zabraknie także projektorów LED, które wyświetlą na ziemi logo "20 R". We wnętrzu będzie można liczyć na wstawki i detale wykonane z włókna węglowego.

Hot-hatch będzie dostępny w dwóch wersjach malowania - niebieskim lub białym. Pierwszy wariant zostanie udekorowany 19-calowymi felgami "Estoril" z czarnym wykończeniem i lusterkami pokrytymi ciemnym lakierem. Wybór białego nadwozia będzie się wiązał z niebieskim wykończeniem powyższych elementów.

Niestety wszystko wskazuje na to, że najmocniejszy Golf w historii trafi do sprzedaży na ograniczony okres czasu. Zamówienia ruszą już od czerwca tego roku, wtedy też zostanie przedstawiona jego cena.  

Volkswagen R - od słowa "Racing"

Korzenie serii R sięgają 2002 roku. Powstał wówczas specjalny oddział niemieckiej marki - Volkswagen Individual, który zajmował się głównie przygotowaniem samochodów do sportu. W osiem lat później, w 2010 roku, Volkswagen Individual przekształcony został w Volkswagen R (od słowa Racing). Obecnie firma zatrudnia około 350 pracowników.

Pierwszym produkcyjnym modelem niemieckiej firmy oznaczonym "eRką" był Volkswagen Golf R32 oferowany klientom od 2005 roku. Auto miało pod maską benzynowy silnik VR6 o pojemności niespełna 3,2 l. 24-zaworowa, atmosferyczna jednostka rozwijała moc 250 KM i oferowała maksymalny moment obrotowy 320 Nm. Volkswagen Golf R32 przyspieszał do 100 km/h w 6,6 s i rozpędzał się do prędkości maksymalnej 250 km/h.

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc 

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Volkswagen | Volkswagen Golf
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy