Reklama

Opel pokazał pierwsze modele z nowej rodziny GSe

Niedawno Opel zdecydował się przywrócić oznaczenie GSe, którym będą sygnowane dynamiczne i zelektryfikowane modele niemieckiej marki. Dziś firma opublikowała kolejne informacje oraz zdjęcia pierwszych samochodów, które otrzymają ten symbol.

 

Pierwszymi modelami GSe, które trafią do sprzedaży będą Opel Astra Gse oraz Astra Sports Tourer GSe. Usportowione kombi i pięciodrzwiowy hatchback, wyposażone w nowoczesny napęd hybrydowy typu plug-in mają zaoferować klientom równowagę między komfortem, a sportowymi właściwościami prowadzenia.

Sportowo i ekologicznie

Oba warianty usportowionych Opli będą dysponowały łączną mocą systemową 225 KM i maksymalnym momentem obrotowym 360 Nm. Takie wartości mają zachęcać kierowców do dynamicznej jazdy, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedzialnego podejścia do środowiska. Opel podkreśla przy tym, że zarówno Astra GSe, jak i Astra Sports Tourer GSe dorównają konkurentom w swoich klasach pod względem przyspieszenia ze startu zatrzymanego i prędkości maksymalnej.

Reklama

W porównaniu do pozostałych wersji Astry, modele GSe mają być zwrotniejsze i precyzyjniejsze w prowadzeniu. Układ kierowniczy, zawieszenie i hamulce zestrojono tak, by reagowały błyskawicznie i przewidywalnie na każde polecenie kierowcy. Na stabilność w zakrętach i podczas hamowania będzie miało wpływ obniżone o 10 mm zawieszenie.

Konstruktorzy zdecydowali się także na wprowadzenie sportowo zestrojonego układu kierowniczego, a charakterystyka przednich i tylnych amortyzatorów olejowych została dobrana nie tylko pod kątem dynamicznej jazdy, ale także komfortu. Również ustawienia ESP zostały również specjalnie dostosowane do wersji GSe.

Dyskretna stylistyka

Z zewnątrz o dynamicznym charakterze pojazdu informują 18‑calowe obręcze kół z lekkiego stopu inspirowane koncepcyjną elektryczną Mantą GSe. Sportowym elementem jest też zmieniony przedni zderzak z nowym pasem i emblemat GSe na tylnej klapie.

W środku drogowe ambicje podkreślono nowymi fotelami o nieco bardziej usportowionej charakterystyce. Nie zabrakło także tapicerki alcantary.

***

 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Opel | Opel Astra | samochody hybrydowe

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy