Nowy Volkswagen California na pierwszych szkicach

Volkswagen prezentuje pierwsze szkice i informacje na temat nowej Californii 6.1.

Volkswagen sprzedaje rocznie ponad 18 000 egzemplarzy modelu California (dane z 2018 roku), co sprawia, że jest to samochód kempingowy nr 1 na świecie. California to zarówno kamper, jak i van, który jest idealny zarówno na wyprawy poza miasto, jak i na codzienne podróże. Przestrzeń mieszkalna i sypialnia zostały starannie ulepszone i zoptymalizowane. Co więcej, kierowca i pasażer siedzą przed przeprojektowaną tablicą rozdzielczą, która zawiera nowe wskaźniki (analogowe lub cyfrowe oferowane po raz pierwszy). Nowe są również systemy multimedialne z dostępem do internetu. 

Reklama

Podobnie jak zaprezentowany wiosną Multivan 6.1, od teraz również nowa California 6.1 jest wyposażona w elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego. Volkswagen wyposażył kampera w wiele nowych systemów wspomagających, takich jak - na przykład - Lane Assist, Side Protection i Trailer Assist, co sprawia, że ​manewrowanie z przyczepą jest dziecinnie łatwe. Ponadto, asystent bocznego wiatru sprawia, że ​​podróżowanie Californią 6.1 jest jeszcze bezpieczniejsze niż dotychczas. 

Nowa California 6.1 zostanie wprowadzona na rynek z nowoczesnymi silnikami wysokoprężnymi o pojemności dwóch litrów i mocy do 199 KM. Nowa generacja kampera będzie świętować swoją światową premierę pod koniec sierpnia podczas Caravan-Salon w Düsseldorfie. 


Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy