Nowy Nissan Lannia oficjalnie zaprezentowany

Nissan pokazał na salonie w Szanghaju swój nowy model, zaprojektowany przez Chińczyków dla Chińczyków

Rynek samochodowy w Chinach rozwija się niezwykle prężnie, nic więc dziwnego, że niektórzy producenci decydują się na tworzenie modeli specjalnie z myślą o nim. Jednym z takich producentów jest Nissan, który powierzył swojej chińskiej dywizji zaprojektowanie auta, mające odpowiadać na potrzeby młodych Chińczyków.

Efektem ich prac jest Lannia - średniej wielkości sedan o bardzo ciekawej stylistyce. Przód zgodny jest z nową linią stylistyczną Nissana - ostro zarysowane reflektory i charakterystyczny grill w kształcie litery V nie pozwalają pomylić go z żadnym innym autem na drodze.

Reklama

Tył samochodu jest nieco bardziej zachowawczy, natomiast bardzo nietypowo poprowadzono linię boczną okien. Tuż prze słupkiem C gwałtownie pociągnięto ją do góry, a sam słupek jest częściowo przeszklony, co daje wrażenie "unoszącego się" dachu.

We wnętrzu znajdziemy typową dla nowych Nissanów deskę rozdzielczą z wieloma czerwonymi akcentami, które znalazły się też na fotelach. Uwagę zwraca dość gruba, spłaszczona u dołu kierownica oraz metalizowane wstawki w czerwonym kolorze.

Nowy Nissan Lannia pojawi się w sprzedaży jesienią i raczej nie ma co liczyć, że będzie oferowany poza chińskim rynkiem.

Zobacz zdjęcia z Auto Shanghai 2015

magazynauto.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy