Reklama

Nowy Mercedes pick-up będzie bliźniakiem Nissana Navary?

Według ostatnich przecieków pierwszy pick-up Mercedesa będzie bazował na dobrze znanym modelu Nissana.

Niedawno informowaliśmy o tym, że Mercedes oficjalnie zapowiedział plany stworzenia pierwszego w historii marki pick-upa i wprowadzenie go na rynek do 2020 roku. Wiele wskazuje jednak na to, że nie będzie to autorski projekt niemieckiego producenta, ale zamierza on skorzystać z doświadczenia Nissana na tym polu.

Według ustaleń Wall Street Journal, pick-up Mercedesa miałby bazować na Nissanie Navara. Pojawia się tylko pytanie, na której jego wersji? Od 2014 roku bowiem dostępna jest na wybranych rynkach czwarta generacja tego modelu. Czy Niemcy zdecydują się na zaadoptowanie tej konstrukcji, czy może pracują już z inżynierami Nissana nad kolejną generacją?

Reklama

Informacje te, choć nieoficjalne, wydają się być jednak bardzo prawdopodobne. Mercedes wszak całkiem niedawno wykorzystał konstrukcję Renault (tworzącego z Nissanem jeden koncern), do stworzenia dostawczego Citana. Nie zapominajmy również o wykorzystaniu w klasie A silnika 1.5 dCi francuskiej konstrukcji. Dalsze zacieśnianie współpracy pomiędzy tymi producentami nie byłoby więc niczym zaskakującym.

magazynauto.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy