Reklama

Mięśniak w stylowym garniturze

Czy można "ubrać"bezkompromisowego amerykańskiego mięśniaka w stylowy włoski garnitur?

Próby krzyżowania różnych gatunków nie zawsze kończą się sukcesem. Świat natury rządzi się swoimi prawami, których nie da się obejść nawet przy tak zaawansowanej technice i wiedzy, jak dziś. Motoryzacja jako sfera tworzona tylko przez człowieka rządzi się innymi prawami. Tu możliwe jest wszystko. Nawet próba pogodzenia włoskiego temperamentu i stylu z amerykańską prostotą i siłą.

Reklama

Samochód, który widzicie na zdjęciach to 9 Competizione, dzieło firmy SV Motor Company z San Fransisco. Auto bazuje na rozwiązaniach stosowanych w Corvette C6 "opakowanych" w design Alfy Romeo 8C. Karoseria jest zbudowana z karbonu, przez co masa pojazdu wynosi zaledwie 1400 kilogramów. Zastosowany w SV silnik corvette jest mocniejszy o 14 koni mechanicznych i dysponuje teraz mocą 450 KM, zaś maksymalny moment obrotowy wynosi 602 Nm. Jak podaje producent sprint do 60 mil na godzinę (96km/h) zajmuje autu 4 sekundy, zaś droga hamowania przy tej prędkości nie przekracza nieznacznie 33 metry.

Aby podkreślić wyjątkowy styl, producent zapewnia możliwość wyboru jednego z 25 kolorów nadwozia, kilka opcji wykończenia wnętrza oraz duży wybór wśród felg. Liczba wyprodukowanych samochodów nie przekroczy tysiąca. Cena nie została jeszcze podana, choć producent zapewnia, że nie przekroczy ona 100 000 dolarów.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: garnitury

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje