Jak będzie wyglądało nowe Porsche Cayenne? Zdradził to system infotaiment

Po pięciu latach od debiutu trzeciej generacji modelu Cayenne, Porsche przygotowuje się do premiery jego następcy. Póki co niemiecki producent planował pokazać tylko wnętrze auta, ale w sieci już pojawiły się grafiki prezentujące nadwozie.

Premiera nowego Porsche Cayenne odbędzie się już 18 kwietnia 2023 roku. Chociaż na obecny moment nie wiadomo za wiele na temat danych technicznych modelu kolejnej generacji, Porsche pochwaliło się już oficjalnie zdjęciami, przedstawiającymi jego odświeżone wnętrze.

Wnętrze nowego Porsche Cayenne to głównie ekrany

Nowy kokpit garściami czerpie z rozwiązań znanych m.in. z elektrycznego modelu Taycan. Znajdziemy tu zatem cyfrowy zestaw wskaźników w tak zwanej zakrzywionej, wolnostojącej formie, ze zmiennymi możliwościami wyświetlania informacji.

W zależności od poziomu wyposażenia kierowca będzie mógł wybierać spośród maksymalnie siedmiu widoków wyświetlacza. Na pierwszym planie można ustawić obrotomierz, nawigację online, asystenta jazdy nocnej lub system wspomagania jazdy 3D. Dostępny jest też widok zredukowany oraz tryb klasyczny, który przenosi w cyfrową erę typową dla Porsche koncepcję wskaźników z pięcioma okrągłymi zegarami.

Reklama

Co ciekawe, klienci nowego Porsche Cayenne  będą mogli doposażyć pojazd w opcjonalny, trzeci ekran multimedialny. Ten znajdzie się przed pasażerem i będzie miał przekątną 10,9"

Zmiany dotknęły także dźwigni automatycznej skrzyni biegów, która teraz przeniosła się na prawą stronę kierownicy. Dzięki temu na konsoli środkowej wygospodarowano miejsce na duży panel sterowania klimatyzacją. Porsche zdecydowało się także dyskretnie przeprojektować konsolę środkową oraz zaimplementować kierownicę najnowszej generacji.

Porsche Cayenne - nowy wygląd?

Wkrótce po tym, jak Porsche zaprezentowało grafiki z wnętrza nowego Cayenne’a, w internecie zaczęły krążyć dwa zdjęcia, rzekomo pochodzące z systemu informacyjno-rozrywkowego wyczekiwanego modelu. Nie byłoby w tym nic zaskakującego, gdyby nie fakt, że przedstawiają one widok ustawień pojazdu wraz z komputerowo wygenerowanym modelem SUV-a.

Jeśli opublikowane na  Instagramie przez "Cochespias1 i Wilcoblok"  grafiki są prawdziwe, można śmiało wywnioskować, że Porsche zdecydowało się przeprojektować reflektory na wzór tych, które mają zadebiutować w elektrycznym Macanie. Zmienił się także kształt maski, oraz tylna listwa świetlna, która rozciąga się na całą szerokość SUV-a.

Trzeba przyznać, że całość robi zaskakująco dobre wrażenie.

***

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Porsche | Porsche Cayenne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy