Hennessey Mammoth 1000 6x6 TRX – sześciokołowy pickup z tysiącem koni pod maską

Zaprezentowany po raz pierwszy pod koniec 2020 roku Hennessey Mammoth 1000 6x6 TRX, wreszcie trafił do oficjalnej produkcji. Bazujący na kultowym amerykańskim pickupie, nie tylko wyróżnia się swoimi absurdalnymi wręcz rozmiarami, ale także mocą jaką dysponuje.

 

Amerykański tuner i producent hipersamochodów - firma Hennessey - zdążyła już zasłynąć ze swoich oszałamiających pojazdów. Dość powiedzieć, że jej flagowy model, Hennessey Venom F5, jest w stanie rozpędzić się od 0 do 300 km/h w zaledwie 10 sekund. Nie dziwi zatem, że gdy tak szalony producent wziął na warsztat już i tak mocnego bazowo RAM-a TRX, operacja przeszła najśmielsze oczekiwania.  

Hennessey Mammoth 1000 6x6 TRX to sześciokołowa bestia, napędzana 6,2-litrowym silnikiem V8, wspieranym 2,65-litrową sprężarką. Liczne modyfikacje jednostki występującej standardowo we wspomnianym wcześniej RAM-ie, skutkowały osiągnieciem wręcz absurdalnej mocy 1012 KM. Gigantyczny jest także moment obrotowy, który plasuje się w okolicach 960 Nm.  

Reklama

To jednak nie wszystko. Hennessey stwierdziło, że tuning silnika to za mało i postanowiło wydłużyć pickupa, doposażając go w trzecią oś z blokowanym mechanizmem różnicowym. To wymagało rzecz jasna powiększenia całej ramy samochodu, dzięki czemu jego długość urosła do 7 metrów i 19 centymetrów. Pojazd otrzymał również wytrzymałe zawieszenie firmy Bilstein, nowe zderzaki (przedni i tylny), dodatkowe oświetlenie LED i 20-calowe 10-ramienne felgi Hennessey, na których spoczywają 37-calowe opony terenowe.

Naturalnie także wnętrze pickupa zostało odpowiednio "podkręcone". Zarówno fotele, jak i deska rozdzielcza zostały obszyte ekskluzywną skórą, pełną czerwonych przeszyć. Tu i ówdzie można odnaleźć wstawki z alcantary.

Hennessey Mammoth 1000 6x6 TRX - tylko 12 sztuk rocznie

Amerykański producent chwali się, że to największy i najdłuższy pojazd jaki powstał w 30-letniej historii firmy. Jego wyjątkowość podkreśla limitowana liczba egzemplarzy, która rocznie ma się zamykać na 12 sztukach. Cena startuje od 449 950 dolarów.

Zainteresowani? 

Pomagajmy Ukrainie - ty też możesz pomóc

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Hennessey | pickup | tuning

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy