Reklama

Dacia zaatakuje Volkswagena!

Wprawdzie przeważnie staramy się trzymać z daleka od wszelkich motoryzacyjnych plotek i domysłów, ale wiadomość, jaką podał na swych łamach niemiecki tygodnik Auto Bild wydaje się warta szerszej dyskusji.

Dziennikarze tego pisma dotarli podobno do informacji, według których rumuńska Dacia planuje wprowadzić do oferty kolejny samochód. Tym razem nie będzie to jednak następna wariacja wykorzystująca płytę podłogową logana (jak chociażby sandero czy duster), ale zupełnie nowy, przynajmniej teoretycznie, pojazd klasy średniej. Pojazd, który wymiarami konkurować ma głównie, i tu uwaga, z volkswagenem passatem!

Samochód segmentu D wykorzystywać ma podobno przedłużoną płytę podłogową zaprezentowanego niedawno przez Renault sedana o nazwie fluence.

Grafiki zaprezentowane w niemieckim piśmie sugerują, że kształt auta nawiązywać będzie do nowej renault laguny. Pojazd zjednywać ma sobie nabywców korzystną ceną i niezłym wyposażeniem. Do napędu posłużyć mają silniki o mocach od 90 do 140 KM.

Trzeba przyznać, że pod skrzydłami Renault Dacia przeżywa obecnie prawdziwy rozkwit. Każdy kolejny model okazuje się rynkowym hitem, nawet na tak trudnym rynku jak niemiecki, importer nie ma problemu ze zbytem. Taki wynik to zasługa nie tylko dobrze skalkulowanej ceny i zachęcających warunków gwarancji. Producent z Rumunii dba, by w jego salonach nie wiało nudą.

Częstotliwość wprowadzania nowych modeli jest godna pozazdroszczenia, firma coraz szczelniej wypełnia wszystkie segmenty rynku. W ofercie Dacia ma już m.in. rodzinnego sedana, hatchbacka, kombi (również w wersji osobowej) i SUV-a, przedsiębiorcy wybierać mogą pomiędzy pickupem oraz dostawczym furgonem. Nowe auto, o ile rzeczywiście trafi do produkcji, ma szansę powtórzyć sukces, jaki odniosła chociażby skonstruowana w podobny sposób (na przedłużonej płycie podłogowej passata) skoda superb.

Nowa rodzinna limuzyna trafić ma do salonów - oczywiście wg Auto Bilda - w połowie 2011 roku. Co ciekawe, Niemcy podali już nawet orientacyjne ceny nowego modelu. Te oscylować mają podobno w okolicach 14 tysięcy euro.

Oceń swoje auto. Wystarczy wybrać markę... Kliknij TUTAJ.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: niemiecki | Pojazd | auto | Dacia

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy